Čokoláda

Čokoláda byla vždy spojena s výjimečným okamžiky každého člověka, jelikož její účinky dokáží danou chvíli zintenzivnit a změnit daný okamžik v nezapomenutelný. Vysoce pozitivní účinek čokolády byl již mnohokrát prokázán, kdy se při kontaktu s našimi chuťovými pohárky v našem těle vyplavují endofiny a další zázračné látky, které nás dokáží přivést až k pocitu extáze.

Historie čokolády je tak dlouhá jako moderní člověk samotný. První zmínky o čokoládě sahají až do střední Ameriky do říše Máyů a Aztékům, již oni označovali čokoládu za nápoj bohů. Později byl tento poklad dovezen španělskými mořeplavci do Evropy, kde začala její opravdová historie. Dnes je čokoláda proslavená zeměmi jako je Švýcarsko, Belgie nebo Francie.

Opravdová čokoláda obsahuje vždy 100% kakaové hmoty (kakaové sušiny a kakaového másla) a jednoduše ji rozdělujeme na hořkou, mléčnou a bílou podle podílu jednotlivých složek.

U nás naleznete široký výběr různých forem čokolády:

  • Pralinky – čokoládové bonbóny s různými úžasnými náplněmi, které jsou jedinečným zážitkem pro každého, ať už se je rozhodnete vychutnat sami, nebo je darovat Vašim blízkým jako dar.
  • Tabulková čokoláda – vyberte si tu pravou a vychutnejte si jejich intenzivní chutě, stejně jako u vysoce kvalitních vín.
  • Figurky – tyto patří mezi jedny z nejhezčích dárků, kterými můžete své známé potěšit a přivést je ke společné radosti.
  • Lízátka – poteší především ty nejmenší, ale i ty z Vás, kteří si chtějí zpříjemnit ten právý okamžik svého dne.
  • Horká čokoláda – opravdová teplem rozpuštěná čokoláda, která Vás svou intenzivní chutí přivede svou chutí do stavu úplného blaha.

Dostali jste chuť na čokoládu? Přijďte k si k nám potěšit své smysly a vyberte si čokoládu dle Vaší nálady a Vašich představ. Těšíme se u nás na Vaši návštěvu.